Isırgan Otu Basura İyi Gelir mi?
15 Mayıs 2024

Isırgan Otu Basura İyi Gelir mi?

Isırgan otu basura iyi gelirmi: bu şifalı bitki insanlar tarafından faydaları çok bilinen ve yüzyıllardır birçok sağlık sorunu tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Yeşil ve kaşındırma özelliği olan yaprakları yüzünden toplanırken, yapraklarının gövdesinden ayrılırken birtakım sıkıntılar çekilir. Hatta ısırganın cildi tahriş etmesi sonucunda vücuttaki kaşıntılar ve sızlamalar nadiren de olsa 12 saate kadar devam edebilir. Fakat şifası bu kadar çok olan bu bitki tüm bu zorluklarına rağmen birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Mutfakta tüketildiği kadar tekstil sektöründe de kullanılır. Mutfakta ısırgan otu yemeklerinize karıştırarak baharat olarak kullanabileceğiniz gibi sade bir şeklinde de tüketebilirsiniz. Isırgan otu çayının faydaları bilinmesi halinde bu bitkiyi daha çok kullanacağınızı tahmin ettiğim için sizlerle ısırgan otu çayının yaralarında, paylaşmak istiyorum.

Isırgan otu basura iyi gelirmi?

En önemlisi ısırgan otunun bakterilere, mikroplara karşı bir şifalı bitki olduğu hepimiz tarafından bilinmelidir. Vücudu temizler, tonik gibi kullanılabilir. Saçlarınızın kırılganlığından, bakımsız ve gelişigüzel görünümünden kesinlikle şikâyet etmeyi bırakacaksınız. Isırgan otu çayı sayesinde saçlarınız canlılık kazanacak, herkesçe fark edilen bir parlaklığa sahip olacaktır. Ayrıca saçınızdaki bulunan kepekle de ısırgan otu ile mücadele edebilirsiniz. İçindeki A, B ve C vitaminleri sayesinde vücudumuza vitamin de sağlamaktadır. Astım, bronşit gibi solunum sistemi hastalıklarına, Kansızlık yani anemi hastasıysanız kesinlikle tercihiniz yine çayı olmalıdır. Şeker hastaları ve gut hastaları da hiç korkmadan ısırganı yemeklerinde tüketebilir ve şifa bulabilirler. Cildinizle bir türlü sivilcelerle barışamıyor, cildinizdeki sivilcelerden kurtulmak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak istiyorsanız mutlaka bu şifa kaynağı bitkiyi kullanmanızı öneriyoruz.

Vücudunuzdaki yaralara, çillere, güneşlenme sonrası oluşmuş lekelere bu yararlı bitkiyi kullanarak veda edebilirsiniz. Ülser gibi mide rahatsızlıklarına da yarar sağlar. Başta prostat hastalığı olmak üzere birçok kanser türünü engeller. Romatizmayı geçirir. Özellikle ishal tedavisinde faydalanılır. Ayrıca basur ve egzama tedavilerinde de şifa verir. Kan dolaşımını da düzenler. İdrar sorunu olan kişilere yararlıdır kısacası belirttiğimiz gibi ısırgan şifası oldukça çok olan bir bitkidir. Siz de bu şifalı bitkinin faydalarını görmek istiyorsanız çay olarak veya yemeklerinizde baharat olarak ısırgan otu mutlaka tüketmelisiniz. Şimdi sizlere basur sorunu yaşayan hastalarımız için bir lapa hazırlayalım. Bir avuç ısırgan otunu az suda haşlamalı. Lapa halinde olacak şekilde Yalnız, ısırgan otunun raf ömrünü tamamlamamış olması lazım. Isırgan lapasını yaptıktan sonra ılık iken tülbentte koyup makata yerleştirmeliyiz. 15 dk. Burada bekletelim göreceksiniz çok etki edecek ve basur sorunundan kurtulacaksınız. Acil şifalar dilerim.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sarımsak Yağı

Sarımsak Yağı

İlginizi Çekebilir

Isırgan Otu Tarihi

Isırgan Otu Tarihi

Haber Bülteni

Güncel

Isırgan Otu Çayı

Isırgan Otu Çayı