Isırgan Otu Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı
15 Mayıs 2024

Isırgan Otu Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

Isırgan Otu Kürü: Isırgan otu kuru veya taze olarak; sapları, yaprakları, çiçekleri, kökleri yani her yeri çok değerli olan bir bitkidir. Isırgan otunun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Isırgan otu çoğu hastalığa karşı vücudu korur.

Makalemizde Isırgan Otu Kürü ile ilgili bilgiler vereceğim.

Akciğer Kanseri İçin Isırgan Otu Kürü: Yarım litre kaynayan suyun içine 4-5 gram ebegümeci ile yine aynı miktarda ısırgan atılır. Hafif ateşle ağzı kapalı 4 dakika haşlanır. Ilıma sonrası mutlaka süzerek bitki posası ayrılır. Aç olarak sabah, akşam bir çay bardağı miktarı içilir kür kullanımından yirmi dakika kadar sonra yemek yenir. Önleyici bir kür olarak her hafta 3-4 gün içilir buna bir ay boyunca devam edilir. Her yıl iki defa uygulama yapılır. Kanserli hastalar için üç ay boyunca her gün ara vermeden günlük bir su bardağı içilmeye devam edilir. Üç ay tamamlanınca 15 gün ara verilir, tekrar 3 ay boyu bir gün arayla bir su bardağı içilir. Daha sonraki günlerde aralıklarla uygulamaya devam edilir. Dikkat: Ebegümeci ve ısırgan otu aynı şartlarda ikisi de kuru veya taze kullanılır.

Kürün kullanım: 1. Hafta bir gün ara ile sabah, akşam aç karnına, 2. Hafta iki gün arayla, sabah, akşam aç karnına, 3. Hafta üç gün arayla sabah, akşam aç karnına, 4. Hafta dört gün ara ile sabah, akşam aç karnına, 5. Haftadan itibaren, haftada bir defa sabah, akşam aç karnına birer çay bardağı alınacak.

Saçlar İçin Isırgan Otu Kürü

Bu kür için ısırgan otu kuru veya taze kullanılabilir. 4-5 ısırgan otunu 750 ml kaynayan suda 4 dakika hafif ateş haşlanır. Sonra soğutulup süzülür. Şayet saçlarınız kirli ise önce sabun veya şampuan ile saçlar temizlenir. Hazırlanan ısırgan otu kürü ile yıkanır. Yarım saat kadar saç üzerinde bekletilir. Yarım saat sonra sadece suyla yıkayıp kurulanır. Bu uygulama saçlara, canlılık, parlaklık kazandırır, dahası kepeği önler.

Kuyruk Sokumu İltihaplanmasına İçin Isırgan Otu Kürü

Kuru ısırgan otunu çok az su içinde 5 dakika haşlayıp lapa yapılır. Biraz soğuduktan sonra 10-15 dakika yara üstünde bekletilir. Oluşan lapayı ince bir tülbente içine sararak yara üstüne 10-15 dakika koyulur. Bu işlem yara kapanana dek haftada iki üç defa tekrar edilir.

Romatizma Ağrıları İçin Isırgan Otu Kürü: ısırgan otunu çok az bir suda 5 dakika haşlanır, lapası yapılır. Hazırlanan ısırgan lapası çok sıcak olmaması şartıyla, bir tülbent içine sarılarak romatizma ağrısı olan bölge üstüne konur 15 dakika bekletilir. Her hafta 2-3 defa uygulanır.

Isırgan Otu Faydaları: Isırgan otu en iyi kan temizleyen ve kan yapıcı bitkidir.

Pankreas üzerinde iyi etkileri ile kan şekerini azaltır. İdrar yolları hastalığını, idrara çıkamama sorununu iyileştirir. Kalın bağırsağı çalıştırır. Yudumlanarak içilirse etkisi artar.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Isırgan Otunun Yan Etkileri

Isırgan Otunun Yan Etkileri

Isırgan Otu Yetiştiriciliği

Isırgan Otu Yetiştiriciliği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Isırgan Otu Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Isırgan Otu Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Isırgan Otu Kavurması Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Otu Kavurması Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Otu Tarihi

Isırgan Otu Tarihi

Isırgan Otu Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Isırgan Otu Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Isırgan Otu Adet Söktürürmü?

Isırgan Otu Adet Söktürürmü?

Güncel

Isırgan Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Isırgan Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Güncel

Isırgan Otu Çayı

Isırgan Otu Çayı