Isırgan Otu Yüz Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı
21 Haziran 2024

Isırgan Otu Yüz Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Isırgan otu yüz maskesi, evde kolayca hazırlayabileceğiniz oldukça etkili bir maske türüdür. Isırgan otu maskesi, ısırgan otunun içeriğindeki bileşenler sayesinde cilde birçok fayda sağlar. Cildi sıkılaştıran ve gençleştiren ısırgan otu maskesi, düzenli kullanıldığında birçok cilt sorununu gidererek cildin taze görünmesine katkıda bulunur. Cilt lekelerine iyi geldiği bilinen ısırgan otu maskesi, ciltteki ton düzensizliklerinin de önüne geçer. Problemli bölgelere ısırgan otu maskesinin bir pamuk yardımıyla uygulanması, cilt lekelerini zamanla hafifletir. Isırgan otu maskesinin cilt üzerindeki faydaları bilinmekte olup, birçok yüz maskesi içeriğinde ısırgan otunda bulunan maddeler yer alır. Ancak, evde yapacağınız maske çok daha etkili olabilir. Tamamen doğal ve organik olan ısırgan otu maskesi, hiçbir yan etkiye sebebiyet vermeden ciltteki problemleri gidermektedir. Isırgan otunun ciltteki sedef hastalığından çıban tedavisine kadar birçok sorunda kullanıldığı bilinmektedir.

Isırgan Otu Yüz Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • 1 avuç kurutulmuş ısırgan (Taze de olabilir)
  • 2 bardak su

Isırgan Otu Yüz Maskesi Yapılışı ve Uygulanışı

Öncelikle küçük derin bir tencere içerisinde su ile ısırgan otunu kaynatın. Kısık ateşte kaynadıktan sonra 5-10 dakika arasında kaynatabilirsiniz. Çıkan suyu ısırgan otundan arındırın yani süzme işlemini yapın. Isırgan otu, kaynama sırasında su içerisine tüm bileşenlerini verecektir. Günde 1-2 kez elde edilen suyu cildinize sürmeniz cildinize birçok fayda sağlayacaktır. Isırgan otundan çıkan ve yüzünüze sürdüğünüz bu suyu 20-25 dakika sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz. Belirgin etkilerle karşılaşacağınız ısırgan otu hem doğal hem de tamamen organik bir maskedir.

Isırgan Otu Maskesi (İltihaplı Yara ve Ciltte Egzama Tedavisi İçin) Gerekli Malzemeler

  • Isırgan otu dalları ve yaprakları
  • 1 bardak süt
  • 1 tatlı kaşığı arpa unu

Isırgan Otu Maskesi Nasıl Yapılır?

Isırgan otunu süt ile derin bir kap içerisinde bir süre kaynatın ve daha sonra ısırgan yaprakları tamamen ölünce süzün. Yapraklardan arınan süt ve ısırgan otunun suyu ile olan karışım içerisine arpa ununu ekleyin. Lapa bir hal alan maskeyi artık iltihaplı yara üzerine uygulayın ve 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın.

Ekstra Bilgiler ve İpuçları

Isırgan otu maskesinin etkinliğini artırmak için, maskeyi uygulamadan önce cildinizi iyice temizlemeye özen gösterin. Ayrıca, alerjik reaksiyonları önlemek için maskeyi kullanmadan önce küçük bir cilt bölgesinde test yapmanız önerilir. Isırgan otunun içeriğindeki antioksidanlar ve mineraller, cildin elastikiyetini artırarak yaşlanma belirtilerini geciktirir. Düzenli kullanım, cildinizin daha parlak, sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olacaktır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Isırgan Otunun Yan Etkileri

Isırgan Otunun Yan Etkileri

Isırgan Otu Saç Bakımı Reçetesi

Isırgan Otu Saç Bakımı Reçetesi

Isırgan Çayının Faydaları Nelerdir?

Isırgan Çayının Faydaları Nelerdir?

Taze Isırgan Otu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Taze Isırgan Otu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Saç Dökülmesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otu Saç Dökülmesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Isırgan Otu Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Otu Yemeği Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Isırgan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri