Ahmet Maranki Isırgan Otu
15 Mayıs 2024

Ahmet Maranki Isırgan Otu

Ahmet Maranki Isırgan Otu, kullanmayı öneriyor. Hasta olmak şart değil, çok fazla faydası olduğu bildirilen ısırgan otunun tüketilmesi, şifalı bitkilerin rağbet gördüğü bu dönemde, Uzman doktorlarca tavsiye edilmektedir.

Ahmet Maranki ısırgan otunun fayda ve yararlarını anlatıp, birçok hastalığın tedavisi için ısırgan otunun kullanıldığını belirtti Isırgan otu kökünden ve tohumdan başlanarak her tarafından faydalanılan bir bitki türüdür. Isırgan otu özellikle egzama hastalıklarında çok etkili olan bir şifalı bitkidir. Bundan ayrı; böbrek hastalıkları, baş ağrıları, migren gibi birçok hastalıklar için kullanılır.

Isırgan otu kan temizleyerek, vücudun iltihap yapmasına engel olur. En fazla idrar yollarında görülen bu enfeksiyonları ısırgan otu ile önlenebilir. Isırgan otu ilk bahar ve son bahar aylarında filizlenir. Bu aylarda ısırgan otundan yapılan bitki çayı içilebilir. Ahmet Maranki Isırgan otu çayı ile birçok hastalığın önünü kesilebileceğini belirtmektedir.

Isırgan otunun faydaları pek çoktur. Solunum sistemleri, dalak, karaciğer, safra kesesi, kramplar, kanser, akciğer hastalıkları, bağırsak ülserleri benzeri birçok hastalığın tedavisi için mucizevi bir şifalı bitkidir.

Ahmet Maranki ısırgan otu nasıl kullanılır?

Isırgan Otu Yaprak Çayı: ince kıyılmış ısırgan otu yaprağını bir su bardağı su içinde kaynatıp haşlayınız. 10 dakika adar demlendikten sonra süzerek günde 3 defa yemeklerden önce içilir.

Isırgan Kökü Çayı; Isırgan otu bitkisinin kökünden ince kıyacağınız bir tatlı kaşığı miktar kök bir bardak klorsuz su ile 5 dakika kaynatılır, sonra 10 dakika demlenir, süzüldükten sonra her gün yemeklerden önce içilir.

Isırgan Tohumu Çayı; Havanda iyice dövülen tohumları bir su bardağı miktarınca kaynayan suyun içerisine atılır ve 8 dakika boyunca haşlayınız. Demlenmesi için 5 dakika beklenir, süzülerek, yemeklerden önce 1 su bardağı tüketilir.

Ahmet Maranki ısırgan otu bu formülü ile saç dökülmesine çözüm bulunabilir. 5 avuç taze olarak kurutulmuş olan ısırgan otu yaprakları 5 litre klorsuz suda kaynatılır. Soğutulur ve demlenmesi için süzülür. Bu işlemden sonra, 3 avuç miktarı, ince kıyılmış ısırgan köklerini atıp, 12 saat beklenir. Sonrasında bu su ile saçlarınızı yıkanır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Isırgan Otu

Isırgan Otu

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsak Yağı

Sarımsak Yağı

Isırgan Otu Yüz Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Isırgan Otu Yüz Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanışı

Isırgan Otu Tarihi

Isırgan Otu Tarihi

Isırgan Otu Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Isırgan Otu Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Ahmet Maranki Isırgan Otu

Ahmet Maranki Isırgan Otu